м. Одеса, вул.Маразліївська, 34а (палац піонерів), каб.27,28.

м. Одеса, вул. Буніна, 19 (готель "Айвазовський")

+38 (094) 995 47 42, +38 (048) 770 07 42

Що таке наркоманія та її наслідки , лікування

Що таке наркоманія

Французький письменник Франсуа Моріак порівнював наркоманію з багаторічним насолодою смертю. За даним терміном криється мільярдна біль людей, сила-силенна страждань, тонни пролитих сліз. Наркоманію називають чумою ХХІ століття, бичем сучасності. Наркозалежність стоїть у ряді важких психічних захворювань, які супроводжуються жахливими картинами агонії, хаосу, убозтва, деморалізації. Нормальним людям, не бачили всіх жахів трагедії, важко скласти правильне судження про біду людства.

Передумовою наркотичної залежності може служити алкоголізм. До сих пір не придумано точного визначення хвороби, яке одночасно влаштувало б медиків з обивателями. У народі існує поширена думка, за характерними ознаками якого людей відносять до категорії алкоголезалежних. Наркологи склали власний опис явища: алкоголізм вважається психічним захворюванням, яке породжується довготривалої інтоксикацією організму спиртним, токсичним отруєнням клітин головного мозку, внутрішніх органів.

Від проблеми наркоманії ніхто не застрахований

Як показує практика, ні матеріальний добробут, ні посада на професійній ниві, ні соціальний стан в суспільстві не страхують від наркоманії та алкоголізму. Наркозалежність часто підкрадається не прямо, а опосередковано, вражаючи близької людини. Терапія даних недуг проводиться не обов'язково в наркологічних диспансерах. Крім диспансеризації існує кваліфікована допомога в спеціальних медичних реабілітаційних центрах. Фахівці подібних установ за допомогою спеціальних програм забезпечують клієнтам повне позбавлення від алкогольної та наркотичної залежності.

Працівниками Державтоінспекції зафіксовано безліч випадків, коли алкоголік або наркоман усвідомлює тяготи свого становища, потребує ефективного лікування, але через внутрішні блокувань не може публічно звернутися за допомогою до лікаря. Для подібного роду пацієнтів наркологічний центр в Одесі надає анонімне лікування алкоголізму з наркоманією. У переважній більшості випадків хворі не визнають залежності, змушують страждати членів сім'ї, друзів, близьких. Виходом з ситуації стає вимушене лікування алкоголізму в Одесі.

Медики визнають, жінки спиваються набагато швидше і сильніше за чоловіків. В результаті, аморальний вигляд дружини, матері призводить до позбавлення батьківських прав, діти відправляються в дитячі будинки, залишившись без піклування батьків. Через суттєвих відмінностей від чоловічого для лікування жіночої алкозалежності в Одесі розроблена окрема система.

В описаних вище ситуаціях зцілення від алкозалежності проводиться по популярною в цивілізованому світі методикою кодування. Способи позбавлення від наркозалежності в Одесі аналогічні терапії алкоголізму. Кодування служить запорукою успішної процедури терапії, так як крім зняття фізичної, психологічної залежності людини навчають жити заново. Максимальний позитивний ефект гарантований при спільних зусиллях наркологів, психологів, соціальних працівників. Реабілітаційна програма покликана допомогти алкоголікам, наркоманам відновити моральне обличчя, здоров'я. Робота ведеться в усіх напрямках, включаючи фізичну, психологічну, духовну, соціальну складові. Основний упор припадає на корінь зла. У відомому прислів'ї говориться, що світ почне змінюватися навколо після зміни власного внутрішнього світу. Найбільш лякає в наркопроблеми не фізична, а психологічна залежність, яка повністю приводить до деградації особистості. Психотерапевти зійшлися в єдиній думці з наркологами в тому, що профілактикою наркоманії служить виховання в людині високодуховних принципів, моральних засад, персональних цінностей в житті.

Наркоманія набуває масштабів всесвіту

Згідно з даними українського МОЗ, які оприлюднені після вивчення чисельності груп у зоні особливого ризику зараження ВІЛ, контингент наркоманів, що «сидять на голці», становить близько 425 тисяч осіб. З цієї чисельності приблизно півтора відсотка становлять люди вікової категорії 15–64 років. Дослідницькі дані інституту Горшеніна показують, що проблема наркоманії виявлена ​​в кожному десятому сімействі України.

На наркотиках сидить близько 2% загального населення країни. Щорічно простежується тенденція збільшення кількості наркоманів на 7-11%. Медики свідчать, щороку від передозування вмирають 10-12 тисяч українців. Інтенсивне зростання кількості наркозалежних громадян привело Україну до лідерства за темпами розвитку наркоманії серед європейських країн. За указом Кабінету міністрів створено держкомітет контролю за наркообігом під управлінням генерал-лейтенанта СБУ Володимира Тимошенко. У доповіді голова комітету нарік на найвищий рівень наркотизації України в Європі. Тимошенко окреслив основні напрямки вирішення проблем, які поставлені перед відомством. За наявною у розпорядженні відомства інформацією, українська проблема наркотиків досягла критичної позначки. Зволікання смерті подібне. Наркоманія не лише росте активними темпами, а й молодшає. МОЗ повідомляє, що близько 8-26% учнів віком 13-16 років хоча б один раз пробували наркотики. Не існує єдиної інформаційної бази щодо кількості наркоспоживачів, оскільки через обсяги нелегального ринку дані у МОЗ, МВС та СБУ суттєво відрізняються. Дані соціологічних опитувань виходять зовсім іншими. Необхідно створити єдиний моніторинг для відстеження інформації, розробки єдиної державної стратегії.

За рівнем споживання наркотиків у суспільстві Україна очолює список європейських держав, наближається до російських показників. Цифри наркотизації Білорусії значно нижчі. Виробництво наркотиків в Україні припадає на місцеву рослинну сировину у вигляді олійного маку та конопель. Ситуація посилюється стратегічним становищем України як транзитна зона за маршрутом наркотрафіку з Афганістану до Європи. Шлях пролягає через територію Таджикистану, Казахстану, Росії, України до кінцевого пункту — Європи.

За статистикою МВС лише у 2010 році в країні кількість тяжких злочинів збільшилася на майже половину порівняно з періодом 2009 року. Причиною кожного сьомого злочину є наркотичні речовини. Згідно з коефіцієнтом наркотизації населення, що застосовується Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я, коли показник досягає 7%, держава припиняє існування. Розхожі цифри варіюються від півтора до двох відсотків.

Роздрібні розцінки на наркотики озвучено народним депутатом від НУ-НС Геннадієм Москалем. Середня вартість 1 грама героїну становить 80-100 доларів, однограмової дози кокаїну - 150-160 доларів США. Придбати 1 таблетку екстазі можна за 8-12 у. е., 1 грам амфетаміну - за 200 гривень, штучну дозу, що називається "чеком" - за 70-80 гривень. Склянка олійного маку коштує 70-100 гривень, один «кубик» готового до прийняття опію – 50-80 гривень, десятикапсульне пакування трамадолу – 200 гривень, п'ятиграмова доза марихуани – 200-250 гривень, таблетований метадон – 20-50 доларів.

Найскромніші підрахунки показали, що для підтримки залежності, вилучення «ломки» в день наркоману потрібно не менше 300 гривень. Проста арифметика нескладним методом множення 300 гривень на 30 календарних днів виводить цифру в 9-10 тисяч гривень. За рік набігає 120 тисяч гривень. При множенні річних показників на загальну кількість наркоманів в Україні, яких налічується півтора мільйона людей, виходить, що наркобарони заробляють 180 мільярдів гривень.

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я нарахувала в країні близько 300 тисяч ін'єкційних наркоманів. З кожним роком на голку підсідає додатково 10% населення. Наркоманія не належить до інфекційних захворювань. Заразність залежності має інший відтінок: на певній фазі наркомани самі стають дилерами, залучають до системи новачків, розповсюджують наркоту. За рік наркодилер підсаджує від 5 до 15 осіб.

Алкогольна статистика в Україні

Державна статистика свідчить про майже мільйонну армію хронічних алкоголіків. Для отримання уточнених даних рекомендується множити цифру на 5 або 8. На диспансерному обліку перебуває близько 200 осіб, які зловживають спиртним без ознак хронічного перебігу хвороби. Щороку лави поповнюються 50-55 тисячами нових пацієнтів. Міжнародні норми визнають націю, що вимирає, коли на частку окремого громадянина припадає 9 л чистої спиртової продукції на рік. На середньостатистичного українця припадає 12 літрів. Через згубну пристрасть щороку помирає близько 400 тисяч українців, понад третину чоловічого населення країни не доживає до пенсії.

У світовому рейтингу з розпивання алкоголю серед підлітків та молоді українці з ізраїльтянами займають верхні рядки. В рамках дослідження ВООЗ було опитано понад 200 тисяч учнів із середньої ланки та старшокласників по всьому світу. Після опитування було складено перелік держав, у яких явище підліткового алкоголізму набуває всеосяжних масштабів загрози. Лідерство України підтверджується 40% підліткового населення, які вживають міцні напої не менше одного разу на місяць. Срібло дісталося ізраїльтянам з 28% тих, хто пристрастився до випивки. Замикає трійку лідерів Чехії. Російська молодь опинилася на 15-му місці. У хвості опинилися Ісландія з Ірландією.

Громадяни за рік встигають випити один мільярд пляшок горілки, що в 6 разів більше пива. Літраж випитого вина обчислюється 320 мільйонами пляшок, із них 280 мільйонів належить до дешевої підпільної продукції з розряду порошкових вин за середньою ціною 10 гривень. До алкоголю звикли 24 мільйони українців. Сьогоднішній рівень розпивання спиртних напоїв вважається найвищим у світі, що оцінюється в 12-13 л найчистішого спиртного на одного щорічно. Поповнення неофіційних даних з підрахунком нелегального домашнього виробництва алкогольної продукції, промислових палених товарів показники збільшуються до 20 л. Спільно від отруєнь фальсифікатом, патологій внутрішніх органів, передозування, нещасних випадків, інших причин смертність сягає 40 тисяч громадян. Через зловживання алкоголем зафіксовано 25-30% новонароджених з дитячими патологіями, оскільки алкоголь відбивається на плоді, що виношується.

Усі статті